Annonce

Annonce

Annonce

Følg med på Facebook

Bliv skribent på BarcelonaFC.dk

Nyheder - 15. april 2021



Bliv skribent på BarcelonaFC.dk

© Getty Images


I over 10 år har BarcelonaFC.dk sørget for daglige nyheder til alle de danske Barca-fans og det ønsker vi at fortsætte med hvorfor vi nu har søsat en udvidelse af vores Barca-team med flere frivillige skribenter, som brænder for at skrive om verdens bedste fodboldklub.

Vi leder efter Barca-fans, som har tid og lyst til at skrive om alt, hvad der sker i og omkring klubben og det giver nu dig mulighed for at blive en del af vores forrygende team bestående af de største Barca-fans i Danmark. Jobbet er frivilligt, men man bliver indlemmet i vores gruppe af entusiastiske skribenter.

Opgaven består i, at man videreformidler nyheder omkring FC Barcelona hvorfor det forventes, at man følger med i, hvad der sker i klubben så historierne kommer ud på et solidt fundament. Der er typisk tale om videreformidling af engelske og spanske nyheder hvorfor du skal kunne begå dig i et oversættelsesværktøj - medmindre du kan engelsk eller spansk.

Er du stærk til at finde en god vinkel i de historier, som du læser, samtidig med at du elsker at orientere dig omkring Barca, så er der stor sandsynlighed for, at det er dig, som vi mangler. Du får naturligvis en grundig oplæring og du kommer til at blive integreret i vores unge, dynamiske onlineteam, hvor fodbolden er omdrejningspunktet.

Forventninger
- Du skal være fan af FC Barcelona
- Du har stor viden omkring klubben
- Du har de danske skrivefærdigheder i orden

Ønsker du at høre mere eller er du interesseret, så send en kort ansøgning samt en nyhed fra Barcelonas officielle hjemmeside - www.fcbarcelona.com. Nyheden skal være relevant for situationen i klubben lige nu.

Ansøgning og spørgsmål sendes til skribent@barcelonafc.dk Husk at følg BarcaBold.dk for flere Barca-nyheder



Seneste nyt fra BarcaBold.dk

BarcaBold.dk

Dine Barca-nyheder gjort simpelt

BarcaBold.dk

Dine Barca-nyheder gjort simpelt

1 t. Forhåbentligt vinder Manchester City Cha...
4 t. Xavi: "Den sværeste formation at spille ...
6 t. Xavi: "Hvis jeg ikke var træner? Så vil ...
7 t. Xavi: "Nej, jeg hentede ikke Koundé til ...
8 t. Xavi: "De Jong er den mest kaotiske spil...
9 t. Xavi: "Dembélé kan spille 2/10 eller 10/...
10 t. Xavi: "Når nogle spillere har bolden, så...
11 t. Xavi: "Jeg synes, at Pedri minder mere o...
12 t. Valencia er tilfredse med deres lejeafta...
13 t. Xavi: "Jeg vil have, at Pedri deltager m...





Ugens mest læste

Seneste nyheder